Silně spontánní žena (kazuistika)

Eva (věk 34) je silně emoční, spontánní a ve svých projevech až nekontrolovatelná žena. (Kazuistika byla volně upravena a anonymizována pro zachování soukromí a důvěrnosti klienta. Jedná se o zjednodušenou interpretaci, skutečný případ je vždy komplexnější.)

Klientka pracuje v Praze ve výrobě na vedoucím místě, kde řídí 70 operátorů. V práci je rázná a někdy až hrubá. Někdy křičí a sprostě nadává a uráží své kolegy. Přitom svými šéfy je vnímaná jako vzorná vedoucí zvládající svoji agendu velmi dobře. Ona sama však není spokojená se svými spontánními projevy agrese. V krátké terapii se ukázalo, že pochází z východního Slovenska. Z místa, kde spontánnost a hrubost je normálním jevem. Z místa, které ji vychovalo do tvrdého života. Dnes se tak v dospělém věku projevuje, přesně tak jak to byla naučena v dětství mezi podobně vyrůstajícími dětmi a dospělými. Její nátura je hluboko v jejím podvědomí. To nelze změnit. Uklidnil jsem ji, že je z pohledu svého původu zcela normální. Nabídl jsme ji možnost trochu upravit její projevování několika technikami. Většina technik byla na zvědomování si sebe sama a svých reakcí. Některé techniky přijala s tím, že se pokusí je uplatňovat. U jiných technik zvědomování se nechtěla vzdát spontánnosti. Její spontánnost je tedy pro ni samu vlastně pozitivní hodnotou. Dále jsem ji doporučil, změnit pracovní prostření, protože její spontánnost se přizpůsobuje prostředí. Když bude v drsném prostředí bude drsně spontánní, když bude ve spolupracujícím prostředí bude spontánně spolupracující atp. To ji velmi oslovilo a sdělila, že má vlastně sen o mnohem tvůrčím zaměstnání, než má dnes.

(Případná podobnost s kýmkoliv je náhodná. Je mnoho lidí s danými či podobnými symptomy.)

Pomohu vám s vaší nepříjemnou situací se lépe vypořádat. V rozsahu a směru jaký si řeknete. První krok udělejte hned teď, napište mi 

Kazuistiky jsou pro zájemce diskutovány v uzavřené FB skupině. https://www.facebook.com/groups/kazdy.den.lepsi/