> služba lidem …

Možná nehledáte pomoc, ale podporu.

Téměř každý z nás se občas dostává do obtížné životní situace. Hodně toho zvládneme, ale přes veškeré naše úsilí to pocítíme, vidíme na okolí, či vnímáme ve své rodině, v manželství, ve vztahu s rodiči, dětmi, se sousedy či s kolegy na pracovišti. .. Jsem průvodce změny.

– odstraňuji nedorozumění
– řeším hádky, konflikty
– sladění partnerských vztahů
– obnovuji motivaci, elán, radost ze života
– posílení naděje
– odstranění křivdy
– naplnění tužeb
– porozumění změněným stavům vědomí
– řešení psychospirituální krize
– odstranění pomluv
– řešení deprese
– nalezení klidu a odstranění nespravedlnosti
– odstranění strachu z …
– nabytí kontroly nad svým osudem

Pokud vám to přijde povědomé, pokud takovou situaci cítíte, vnímáte na sobě nebo svém okolí, pak jste právě teď na cestě k řešení, mohu vám pomoci a podpořit vás v hledání řešení.

Čerpám z darů 50 let života, vztahů, radostí, trápení, chyb, omylů a poučení.
Vyhýbám se slepé teorii a nabízím osobně vyzkoušené postupy a nástroje.

Dále mohu pomoci v jemných aspektech lidského fungování v mimořádných životních událostech, např.:

 • manželská krize
 • rozvod, rozchod
 • ztráta práce či životní jistoty
 • rodinné rozepře
 • hledání životního partnera
 • ošetření partnerské lásky
 • zásnuby, svatba
 • narození dítěte
 • vážná nemoc, ztráta blízké osoby či úmrtí

Proč je důležité tyto události nepodcenit? Přijmout, smířit se, objektivně vyhodnotit, nezamrznout v odporu. Přijetí faktu dané události. Nikoliv povrchní, ale hluboké pochopení souvislostí. Přijetí události nejen vámi, ale i vaším okolím. Nezůstat v odporu, nezůstat myšlenkově zaseknuti v minulosti, v tom co bylo, neidealizovat si stav a svět, nežít ani v pesimizmu, ale vidět událost objektivně takovou jaká je. Vidět ve všem výchozí bod pro své dobro.

Kde dále mohu pomoci:

 • vytvoření si životní vize
 • rozhodnutí se mezi variantami na životní křižovatce
 • porozumění vzniku a  možnému odstranění nemoci (psychosomatika)

Kdo jsem? Jsem průvodcem změny před kterou stojíte. 25 let pracuji s lidmi, řeším vztahové a osobní problémy. Mám za sebou bohaté zkušenosti osobního života: manželství, vychované děti, rozvod, rekonstruované domy, pobyty v zahraničí, osobní rozhovory s tibetskými a indickými guru, amazonskými a sibiřskými šamany, univerzitními profesory, hejtmany a politiky. Pracoval jsem jako dělník, úředník, manažer, ředitel i byl nezaměstnaný. Potkávám všemožné radosti a starosti života, analyzuji je a neustále studuji.

Mým primárním nástrojem pomoci je podpora vaší jedinečnosti, bezpečí a sebedůvěry. Sleduji cestu umožňující vám porozumění sama sebe, své situace a společného nalezení řešení. Tedy v podpoře nalezení vaši vlastní cesty. Z hlediska technik aplikuji principy procesové terapie, koučinku, hlubinné psychologie, kraniosakrální terapie, neurolingvistického programování, rodinných konstelací, mindfulness, nenásilné komunikace, spontánního pohybu a jemné inspirace v šamanizmu.

Pro terapeutickou praxi využívám supervize od Ivan Verny a Sue Milner.

„Change your Perspective. Change your Life.“

Typickým klientem je žena (muž) 30-60 let. Prvních 30 minut je zdarma. Cena sezení se účtuje za hodinu, platí se předem a je domluvena před prvním sezením. (neposkytuji služby hrazené VZP)

Podívejte se na situační příklady

Víte o situaci či problému s kterým bych vám mohl pomoci? Udělejte první krok hned teď a napište mi o tom jednu větu, petr.vi.jak@gmail.com.

… možná vás zajímá popis služeb pro firmy >